Хандбалните Локомотив и Спартак продължиха победния си рейд

7 Dni Varna21.10.2017540
012

Хандбалистите на Локомотив (Варна) записаха убедителна победа с 31:23 при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) от мъжкото първенство на България. Двубоят се игра в София поради наказание за лишаване от домакинство на неврокопчани. „Железничарите“ започнаха малко по-разконцетрирано, но в течение на мача намериха себе си и стигнаха безпроблемно до успеха. На полувремето те водеха с 14:9, а през втората част дръпнаха с 10 гола разлика, за да стигнат до успеха с 8 плюс. Най-резултатни за възпитаниците на Никола Карастоянов бяха двама състезатели – Георги Атанасов и Кирил Савов, с по 7 попадения. Това бе 29-и пореден мач на шампионите без загуба.

Хандбалистите на Спартак продължиха победния си рейд в „А” група. Преди минути варненци надиграха Локомотив (ГО) с 32:23 (17:11) в мач от петия кръг в залата на Първа езикова гимназия. Победата е трета за подопечните на Веселин Станков, които имат и един равен. „Водехме играта, водехме и в резултата, но 15 минути преди края преднината ни падна само на 3 гола, вследствие на по-агресивната защита на съперника. Взех тайм аут и след него нещата си дойдоха на мястото. Отново поведохме с 6 гола и доиграхме спокойно срещата. Бих отличил колектива и Йордан Михайлов, който освен голмайстор на мача, бе и лидер на тима ни”, заяви треньорът на Спартак Веселин Станков.  Голмайсторите: Йордан Михайлов – 9 гола, Мартин Тодоров и Георги Динев – по 6, Здравко Славов – 5, Даниел Ангелов – 3, Владимир Няголов – 2 и Георги Стоянов – 1.