Само в 7DniVarna.bg

Девойките на Черно море си тръгнаха с бронза от Стара Загора

7 Dni Varna14.05.2018780
29(31211

Отборът на Черно море Одесос грабна бронзовите медали на държавното първенство по баскетбол, което се провежда в Стара Загора, пише Viasport.

В малкия финал баскетболистките на Венцеслав Гечев се наложиха категорично над Монтана 2003 с резултат 99:55. До края остава да се разбере само шампионът, който ще бъде определен в сблъсъка между Рилски спортист и домакина Берое Стара Загора.

Варненки започнаха със страхотно нападение и отбелязаха 34 точки през първата четвърт. Те запазиха високото темпо и неумолимо продължиха да увеличават разликата през следващите 30 минути, за да завършат с почти двойно повече точки от съперника си.

Капитанът Юлияна Вълчева отново беше над всички с 46 точки и 20 борби, а с 24 точки, 9 асистенции и 5 борби се включи Илияна Георгиева. 16 вкара Екатерина Томова, а с 10 точки и 19 борби се отчете Мария Генчева.

За Монтана 19 точки и 13 борби регистрира Йоанна Иванова, 17 вкара Михаела Кашанова, а 11 точки, 12 борби и 5 асистенции записа Йоана Младенова.